Friday, May 12, 2017

Trajtimi i celulitit

Një ndër problemet më të mëdha të shekullit të fundit është celuliti. Vërtet mund të kemi një fytyrë të bukur, lëkurë të pastër dhe flokë të shkëlqyeshëm, por kur vjen puna tek celuliti, ai na shkatërron të gjithë imazhin e perfektes por problemi nuk qëndron vetëm këtu. Celuliti na tregon se nuk po ushqehemi siç duhet, se nuk jemi të shëndetshme, se diçka nuk shkon mirë në organizmin tonë. Është një sinjalizim që kërkon nga ne të tregojmë më shumë vëmendje për ushqimin dhe aktivitetin fizik.Është e padiskutueshme që ushqimi ka një rol kyç po aq sa është e padiskutueshme që femrat pasive (jo shumë aktive në disiplina sportive) vuajnë më shumë nga ky problem. 


1. Këshilla primare është ushqimi i shëndetshëm, i papërpunuar, i pakonservuar.

 
Ushqimet e tokës ku përfshihen fruta, perime, zarzavate, të freskëta të rritura në zonën tuaj më të afërt. Sa më të freskëta e të sapo këputura të jenë ato, aq më efikase dhe të shëndetshme janë për organizmin, shëndetin dhe bukurinë tonë. Mos i gatuani shumë perimet, sa më pak të ziera aq më shumë vlera ruajnë. Të skuqurat nuk i këshillojmë shumë por nëse i preferoni, të paktën skuqini me vaj ulliri të cilësisë së parë.


Frutat shfrytëzojini me të gjitha mënyrat e mundshme. Të plota, shtrydhini për të për përftuar një lëng të freksët ose përgatisni smoothie duke bërë kombinime ekzotike super të shijshme. Pranvera dhe vera na ofrojnë një larmi ngjyrash e shijesh.

Konsumoni shumë sallatëra dhe supëra. Mos u kurseni në shumëllojshmëri, forma e ngjyra. Të gjitha shijet janë të çmuara dhe të gjitha ofrojnë vlera të pazëvendësueshme. 

Hidratojeni trupin me ujë të mjaftueshëm përveç lëngjeve të frutave.
Uji është një domosdëshmëri për mbarëvjatjen e shëndetit dhe bukurisë. Sasia mesatare për femra është të paktën 1 litër e 1/2 ujë në ditë.


2. Këshilla e dytë është Aktiviteti Fizik.  

 


Angazhohuni në stërvitje dhe ushtrime intensive të paktën 30 minuta në ditë.  Nëse e shtoni gradualisht minutazhin, do të ishte një gjë akoma më e mirë. Deri 1 orë stërvitje në ditë është idealja për të mos pasur kurrë celulit.

Përdorni biçikletën në vend që të merrni autobuzin.3. Çfarë ofrojmë ne?Me produktet që ne ofrojmë, ju mundësojmë të bëni trajtime SPA dhe Rituale bukurie në shtëpitë tuaja sa herë të dëshironi. Krijoni një ambjent të ngrohtë që gjithçka të jetë magjike. Muzikë të qetë me zë të ulët, qirinj ngado, vajra esencialë, terapi, trajtim dhe çlodhje.


4. Çfarë të zgjidhni?

1. Skrab me kafe dhe arrë kokosi posaçërisht për të trajtuar celulitin. Përveç aromës fantastike që ka, ky skrab tonifikon këmbët dhe pakëson celulitin në mënyrë të dukshme. Do t'ju lëri një ndjesi çlodhjeje fantastike dhe lëkurë super të mëndafshtë.


Masa: 200 gramë - Çmimi: 15 mijë lekë të vjetra.


2. Skrab me Alga për të eliminuar celulitin, tendosur lëkurën dhe për të larguar toksinat. Algat e detit janë të famshme për të kuruar probleme të tilla dhe për të rinuar lëkurën e trupit apo fytyrës. Në këtë rast algat bëjnë një punë shumë të mirë në trajtimin e masës dhjamore që gjendet nën lëkurën e këmbëve. 

Masa: 200 gramë - Çmimi: 25 mijë lekë të vjetra.

3. Përzierje prej 5 vajrash bimorë, formuluar për të nxitur qarkullimin e gjakut dhe për të minimizuar celulitin. Ndërkohë që skrabet kanë efekt drenazhi dhe pakësim të masës dhjamore, përzierja e vajrave bimorë, nxit fuqishëm qarkullimin e gjakut, tonifikon dhe shtrëngon lëkurën duke bërë që celuliti të venitet gradualisht.

Masa: 110 ml - Çmimi: 15 mijë lekë të vjetra. 


Ju mund të zgjidhni njërin prej skrabeve dhe përzierjen vajore për masazh. Efektet do të jenë akoma më të dukshme dhe afatgjata, nëse trajtimet shoqërohen me një dietë të pasur ushqimore dhe aktivitete të rregullta fizike. Nëse dëshironi ta përgatisni vetë skrabin anticelulit është shumë e thjeshtë. Mjafton të keni në shtëpi kafe të bluar, vaj kokosi dhe sheqer ose kripë të bardhë.Skrabi i përgatitur me vaj kokosi 100% natyral.
Pas skrabit mund të bëni masazh me përzierjen e vajrave anticelulit.


Mundësojini vetes kënaqësinë e trajtimeve mbretërore me produkte natyrale, ushqim të shëndetshëm dhe sporte e në fund shijoni rezultatet!

 
Për produktet e lartpërmendura ne ju mirëpresim në dyqanin Bimë Mjekësore.


Për ju që nuk e dini adresën tonë, ju rikujtoj se na gjeni vetëm 30 metra larg qendrës Stefan (tek Pazari i ri), përballë me Eurodenta. 

Orari 12:00 - 19:00.
No comments:

Post a Comment