Monday, November 16, 2015

Super smooothie


Për informacione të përditshme ndiqni faqen tonë Zyrtare - Bimë Mjekësore.


Kjo foto nga vjen nga Gerta.

Ajo na shkruan:

Përfitoni nga mrekullitë e stinës siç janë luleshtrydhet dhe të bëni një smooothie fantastik. Spinaq, karrota, pak majdanoz, luleshtrydhe të vendit, dhe sigurisht vaj LINI të vendit vetëm nga ''Arbëria'' pasi vetëm ai ka të gjitha vlerat për të cilat ne kemi nevojë.
Sipas mundësisë edhe vaj KOKOSI.


Me këtë smoothie që unë e pi në mëngjes esëll marr të gjitha energjitë që më duhen të paktën deri në drekë. Marr vlera ushqyese, energji, mbroj stomakun, shtoj metabolizmin, oksigjenoj qelizat, forcoj imunitetin, ruaj lekurë të pastër e të shëndetshme, mirembaj dhe flokët.

Receta:

Një dorë luleshtrydhe
1 lugë gjelle me vaj Lini. Cilësinë e parë (
Bleje këtu)
1 lugë gjelle me vaj Kokosi. Cilësinë e parë (Bleje këtu)
Një dorë spinaq
2-3 karrota që qëruara e të prera në copa

Përzieje mirë dhe pije menjëherë.

Unë ju këshilloj të pini të paktën 2 të tilla ne ditë nëse keni një ditë tepër aktive dhe harxhoni shumë energji. Nëse bëni stërvitje kombinoni smoothie me banane, kiwi, fara lini, 2 -3 lugë kokos, e çdo frut që ju pëlqen dhe ju jep energjitë e duhura. 


Na sillni edhe ju recetën tuaj :)


No comments:

Post a Comment