Wednesday, May 20, 2015

Summer Season - Sezoni Veror


Vizitoni faqen tonë Zyrtare: Bimë Mjekësore

Kremi Amigdal New. Formulë autentike nga ''Arbëria''.
Mbrojtës për sezonin veror. Ky krem mbron nga njollat kafe të lëkurës dhe qukat. Nëse e aplikoni që në mëngjes 20 minuta para se të dilni nga shtëpia, do të jeni të mbrojtura nga rrezet Uva & Uvb. Kremi përdoret për fytyrën, zonën e syve dhe dekoltenë. Ka cilësi super ushqyese, rigjeneruese, mbrojtëse dhe hidratuese. 
Me 35% mbrojtje diellore.

35 gramë - 35 mijë lekë (të vjetra).


Vetëm me Porosi Individuale sipas nevojave të lëkurës dhe moshës suaj. 


BuZbutës 100% Natyral. Formulë autentike nga ''Arbëria''.


Ky balsam mbrojtës dhe kurativ mund të përdoret nga të gjitha moshat. Mbron lëkurën e hollë të buzëve nga rrezet e dëmshme Uva & Uvb sidomos gjatë orëve të paradites dhe në plazh kur nxhetësia arrin kulmin. Ka konsistencë të qëndrueshme dhe është praktike. Mund të mbahet kudo me vete falë paketimit në format të vogël. Kushton vetëm 350 lekë të reja.Kujdesi për PLAZH (fytyrë, flokë, trup) - Për fëmijë & të rritur. 

1. Paketimi nr 1. Mbrojtje Natyrale për të gjithë familjen. Me 30% mbrojtje ndaj rrezeve Uva & Uvb. Duhet përdorur në 3 ditët e para të ekpozimit në diell. Këshilla jonë është që pavarësisht aplikimit të vajit mbrojtës, eskpozohuni në mënyrë të moderurar, të kujdesshme të kufizuar. Qëndroni në diell me kohëzgjatje të shkurtra. Aplikojeni vajin sa herë që dilni nga deti. Shmangni ekspozimin në orët më të rrezikshme 11:00-16:00. Sasia 100 ml - 13 mijë lekë të vjetra.


Paketimi nr 2. Vaji për nxirje intensive. Me 15% mbrojtje ndaj rrezeve Uva & Uvb. Ky vaj aplikohet pasi lëkura ka marrë mbrojtjen e duhur 3 ditët e para. Pas kësaj mbrojtjeje ajo është e gatshme të marri ngjyrë pa pësuar djegie apo skuqje. Sasia 100 ml - 8 mijë lekë të vjetra.

Të dyja Produktet janë në paketim shumë praktik, me shishe spray të cila mund të mbahen me vete në çantën e plazhit dhe të përdoren në çdo kohë.

Të këshillueshme për fytyrën, trupin, madje edhe për flokët. Përbërja e tyre është 100% Natyrale. Ato e ndihmojnë lëkurën e fytyrës dhe trupit të prodhojnë melaninën dhe Vitaminën D. Krem 100% Natyral me vaj Karrote - Formulë Autentike nga ''Arbëria''.
 

Kremërat tanë përbëhen vetëm nga lëndë të para bletarie dhe lëndë të para Bimore (të freskëta, të papërpunuara dhe pa konservantë apo kimikate).

Duke qenë 100% Natyrale dhe multifunskionale ato mund të përdoren për pjesën e fytyrës, zonën e syve dhe dekoltesë. (Pra nuk keni nevojë të merrni një krem veç për sytë dhe një krem tjetër veç për fytyrën pasi i keni të dyja në një).

Theksoj që të gjithë Kremërat që përgatiten tek ne, nuk përdoren vetëm në rast se keni probleme. Fare mirë ato mund të përdoren për mirëmbajtje, hidratim dhe ushqyerje të vazhdueshme të lëkurës, kështu bëni parandalinim e plakjes së saj.
Ato përgatiten vetëm me porosi individuale, në bazë të kërkesave dhe nevojave të lëkurës së secilit.

Kremi me vaj Karrote kuhsotn 60 mijë lekë të vjetra. Përmban 40% mbrojtje Uva & Uvb. 


Duke ofruar më të mirën për ju, ju urojmë një verë të lumtur e të gëzueshme 
:)

ADRESAT në të cilat ju mirëpresim:

Tiranë -
 Bimë Mjekësore  - 30 metra mbi Qendrën Stefan (mbi Pazarin e ri) përballë me Eurodenta. Nga e HËNA - SHTUNËN. Orari: 12:00 - 20:00.

Durrës - Soho Lounge (përballë Torres) Në katin e Parë Nga e HËNA - DIELËN. Orari: 09:00-20:00.

No comments:

Post a Comment