Friday, April 17, 2015

Coconut Hair Miracle Mask

Për më shumë këshilla vizitoni faqen tonë Zyrtare:  Bimë Mjekësore


Senada na dërgon foto me rezultatin e shkëlqyer të maskës me Kokos.

Ajo tregon se majat dyshe nuk ekzistojnë më, shkëlqimi është në maksimum dhe flokë plotësisht të shëndetshëm.


Receta:

2 lugë gjelle me vaj Kokosi
1 kokërr vezë e plotë

2 lugë mjaltë organik (jo e detyrueshme, mjalti në kombinim me kokosin dendëson flokët).

Aplikojeni nga rrënja deri tek majat (mundësisht të ngrohur në temperaturë mesatare). Pasi t'i keni lyer mirë flokët, mbështilleni kokën me një kapuç plastik. Mbajeni 40 minuta dhe proçedoni me larjen e flokëve, me një shampo delikate.

Provojeni dhe na dërgoni foto me rezultatet :)

Vaj Kokosi të Cilësisë së Parë gjeni në ADRESAT e mëposhtme:


Tiranë - Bimë Mjekësore - 30 metra mbi Qendrën Stefan (mbi Pazarin e ri) përballë me Eurodenta. Nga e HËNA - SHTUNËN. Orari: 12:00 -19:00. Durrës - Soho Lounge (përballë Torres) Në katin e Parë Nga e HËNA - DIELËN. Orari: 09:00-20:00.
No comments:

Post a Comment