Thursday, January 9, 2014

Ruani balancën Ushqimore, mos mbani Dieta.

Vizito Faqen tonë zyrtare duke klikuar  Bimë Mjekësore.


Material i përgatitur nga: Bimë Mjekësore

Prania e toksinave ne trup, e detyron organizmin te prodhoje dhjame te tepert per t'u vetembrojtur nga semundjet, por nga ana tjeter vete dhjami (sidomos i i barkut) shkakton nje sere semundjesh dhe anomalish sepse izolon organet jetike dhe nuk i lejon te funskionojne sic duhet.

Ja pse, sapo fillojme te pijme Vajin e linit cdo dhjame i tepert tretet dhe organizmi vepron ne menyre optimale.

Sepse vaji i Linit pastron toksinat, helmet, mikrobet e te gjitha llojeve, brenda ne organizem. Cliron qelizat nga papasterite.

Gjithashtu, dietat (mungesa e ushqimit te shendetshem) shkaktojne shtim te helmeve ne trup. Ja pse te gjithe ata qe mbajne diete shendoshen direkt pas dietave, dhe ne rastin me te keq u shfaqen disa lloje semundjesh.

Mos e sforconi organizmin. Ushqehuni cdo dite njesoj, gjate gjithe diteve te vitit.
Ushtrohuni te pakten 30 minuta ne dite, dhe hiqni dore perfundimisht nga ushqimet e gatshme. Nga te gjitha llojet e ushqimeve te gatshme. Biskotat, keket, embelsirat, hamburgerat, konservat, pijet e gatshme (limonatat, te gazuarat, lengjet e frutave te gatshme) etj etj. Jane plote me toksina, konservante, kimikate.

Konsumoni ushqime sa me natyrale, sa me te fresketa, te pregatitura vete.


1 comment:

  1. Ushtrohuni te pakten 30 minuta ne dite, dhe hiqni dore perfundimisht nga ushqimet e gatshme. Nga te gjitha llojet e ushqimeve te gatshme. Biskotat, keket, embelsirat, hamburgerat, konservat, pijet e gatshme (limonatat, te gazuarat, lengjet e frutave te gatshme) etj etj. Jane plote me toksina, konservante, kimikate.

    kjo eshte fiks gjetja e duhur,une kam me shume se nje vit qe veproj si me lart dhe trupi im eshte me i lumtur :)

    ReplyDelete