Friday, May 17, 2013

Maskë për t'i dhënë shkëlqim fytyrës.

Përgatitur nga: Bimë Mjekësore


Vizito faqen tonë zyrtare duke klikuar Bimë MjekësorePër të ushqyer dhe pastruar lëkurën duhet të kujdesemi shpesh. Kjo është një maskë ushqyese shumë e mirë, i jep shkëlqim dhe gjallëri fytyrës.

Për këtë na duhen:

Miell misri (1/4 filxhan)

Vaj kokosi (2 flixhanë)
Vaj bajamesh (1/2 filxhan) www.facebook.com/Orjent.Line


Tresim vajin e kokosit, shtojmë miellin e misrit, pastaj shtojmë vajin e bajames.  
Mirë është të përzihen me mikser si në figurë.
Nëse keni acarime në lëkurë shtojini vaj esencial të livandos. Lëkura do të qetësohet.

Aplikojeni në fytyrë dhe qafë, mbajeni 30 minuta, shpëlajeni fytyrën me ujë të ftohtë www.facebook.com/Orjent.Line

Kjo maskë është e përshtatshme edhe për lëkurat me rudha dhe të lodhura.Për Vaj kokosi 100% organik, vaj bajamesh dhe vaj esencial të livandos të cilësisë së parë, vizitoni dyqanin 'Bimë Mjekësore' në këto adresa:

Tiranë - 
Bimë Mjekësore Rruga Hoxha Tahsin - 30 metra mbi Qendrën Stefan (mbi Pazarin e ri). Nga e HËNA - SHTUNËN. Orari: 14:00 -19:30. 

Durrës - Soho Bar (perballë Torres) Në katin e Parë Nga e HËNA - DIELËN. Orari: 09:00-20:00.

No comments:

Post a Comment