Sunday, July 1, 2012

Mjalti per floke me shkelqim dhe te bute

Mjalti eshte nje produkt i shkelqyer per balancimin e flokeve, duke qene se permban Vit A, B, C dhe Potassium, ai eshte esencial per floke te shendetshem. Ai rigjeneron floke te demtuar, shume te thate, dhe te lyer. I perdorur vazhdimisht ai do u japi force, shkelqim dhe gjalleri flokeve tuaj.
Si te bejme shpelarje me uje dhe mjalte?
Ne nje ene, hidhni 4 filxhane uje te vakur dhe nje luge çaji me mjalte. Pasi t'i keni lare floket me shampo, beni shpelarjen e fundit me kete perzierje duke filluar nga skalpi deri tek majat e flokut.


Si ta perdorim ne shampo?
Perzieni nje luge çaji nga shampoja qe perdorni, me nje luge çaji mjalte dhe lani floket me te. Eshte e shkelqyer.

6 comments:

 1. Pershendetje!
  Kam 2 pyetje:

  Shpelarja e fundit me perzierjen e ujit dhe mjaltit do te thote qe nuk do kete asnje shpelarje tjeter. Nuk ngelen floket si te ngrire nga mjalti?

  Pasi behet perzierja e nje luge mjalt me nje luge shampo duhet me pas ta lajme si zakinish apo ta lajme vetem me kete perzierje.

  Ju lutem me ktheni nje pergjigje se nuk jam shume e qarte.

  Faleminderit!

  ReplyDelete
 2. kam pershtypjen qe nuk do te kete shpelarje tjeter elma. Eshte njesoj si me uthullen e molles.

  ReplyDelete
 3. A mund te perdoret kjo shplarje dhe per floket e yndyrshem?? Vali

  ReplyDelete
 4. Elma, pasi ben shpelarjen e fundit me uje + mjalte, nuk shpelahet me floku. Nuk mbetet si e ngrire se e kam provuar vete dhe eshte perfekte.
  Shampo + mjalte, larje si zakonisht.

  ReplyDelete
 5. Po Vali mund te perdoret edhe per floke te yndyrshem.

  ReplyDelete
 6. Po mjaltin mund ta hedhim brenda ne shishen e shampos dhe te lajme floket gjithmone ne menyre qe mos e pergatisim sa her lahemi?? Apo prishet shampoja?

  ReplyDelete