Thursday, July 12, 2012

Si te veprojme qe buzekuqi te rezistoje me gjate.

Eshte shume e thjeshte. Hapi i pare - lyejini buzet me ngjyren e preferuar, Hapi i dyte - Vini nje shtrese pudre mbi buzekuq, Hapi i trete - Aplikoni prap buzekuqin. Provojeni!


Sunday, July 1, 2012

Mjalti per floke me shkelqim dhe te bute

Mjalti eshte nje produkt i shkelqyer per balancimin e flokeve, duke qene se permban Vit A, B, C dhe Potassium, ai eshte esencial per floke te shendetshem. Ai rigjeneron floke te demtuar, shume te thate, dhe te lyer. I perdorur vazhdimisht ai do u japi force, shkelqim dhe gjalleri flokeve tuaj.
Si te bejme shpelarje me uje dhe mjalte?
Ne nje ene, hidhni 4 filxhane uje te vakur dhe nje luge çaji me mjalte. Pasi t'i keni lare floket me shampo, beni shpelarjen e fundit me kete perzierje duke filluar nga skalpi deri tek majat e flokut.


Si ta perdorim ne shampo?
Perzieni nje luge çaji nga shampoja qe perdorni, me nje luge çaji mjalte dhe lani floket me te. Eshte e shkelqyer.