Sunday, June 10, 2012

Shampo e bere vete (per brunet)

Perberesit:

85 grame sapun te lengshem (CASTILE te Dr. Bronner)

1 luge gjelle Rozmarine
2 bustina me caj te Zi
1/2 vaj ulliri


Pregatitja:
Hidhni çajin e zi dhe rozmarinen ne uje te valuar, lerini per 30 min. Kullojeni dhe aty shtoni vajin e ullirit dhe sapunin e lengshem. Perziejini mire, dhe ruajeni ne nje kuti shampoje. Perdoreni si çdo shampo tjeter.

1 comment:

  1. nga eksperienca mund te them qe caji i zi i jep flokeve te lyer me nje ngjyre te erret nje refleks te kuqerremte..nuk e di nqs ky eshte efekti i deshiruar..po une do kisha pak kujdes..
    uthulla e manaferrave nga ana tjeter i jep shume shkelqim, po eshte pak me e veshtire per tu gjetur.

    ReplyDelete