Friday, June 8, 2012

Shampo e bere ne shtepi (per floke te verdhe)

Perberesit: 
4 bustina me çaj kamomili
4 luge gjelle me sapun te grire (sapunin zgjidheni vete)
1 luge e gjysem gjelle me glicerine.  
Pregatitja:
Hidhni bustinat e çajit ne nje filxhan e gjysem uje te valuar (pasi ta keni hequr nga zjarri). Lerini aty per 20 min. Hiqni duke i shtrydhur mire. Ne kete çaj shtoni sapunin e grire, dhe lereni derisa te tretet. Shtoni glicerinen dhe perzienjini mire. Ruajeni ne nje shishe te erret te mbyllur mire (ne vend te erret e te fresket).
1 comment: