Monday, May 21, 2012

Shampanje per fytyren

Per nje dite te vecante dhe speciale, zbukurojeni fytyren tuaj duke bere nje maske Mbretereshe me shampanje. Njesoj si vera, edhe Shampanja prodhohet nga lengu i rrushit i cilie shte teper ushqyes per lekure, anti-oksidant dhe gjallerues.

Receta:
1 luge qumesht pluhur
1 luge Shampanje
10 pika vaj esencial te Livandos.

Perzieji mire dhe aplikoje ne fytyre, mbaje per 15 min, me pas shpelaje me uje te vaket.
Do te shihni sa mire do te ndjehet lekura pas kesaj. 

No comments:

Post a Comment