Sunday, May 20, 2012

Rifreskoni fytyren me Kivi

Vizitoni faqen tonë zyrtare duke klikuar  Bimë Mjekësore 

Maske me Kivi per cdo lloj lekure, ushqyese dhe freskuese.
Per kete na duhen:

1 Kivi 
2 luge kos 
1 luge leng portokalli 
1 luge vaj Bajamesh
1 karrote te vogel te grire. 


Perziejini mire derisa te behen si krem, aplikojeni ne fytyre dhe qafe, mbajeni derisa te thahet. Lajeni fytyren me uje te ftohte.


KUJDES:  Disa njerez jane shume alergjike nga kivit. Ndaj nese provoni nje produkt te ri provojeni ne kycin e dores ose mbrapa veshit dhe prisni te pakten 15 min.

No comments:

Post a Comment