Friday, May 18, 2012

Maske per tendosjen e fytyres.

Maske me pjeshke.  


Ju do pyesni veten pse pjeshka eshte aq e mire per lekuren? Sepse permban Vit C, dhe Vit E te cilat jane rrenjesore per krijimin e kolagenit ne lekure. Ato jane te shkelqyera, mund te konsumohen duke i ngrene ose duke bere maska. Nese i aplikoni direkt ne lekure, ato sherbejne per te pakesuar rudhat e vockla, acarimet, dhe e bejne lekuren te fresket dhe i japin gjalleri.  

Top Model Anja Rubik


Per nje maske na duhen: 1 pjeshke e qeruar + 1 e bardhe veze + 1 luge gjelle kos. I perziejme mire me mikser, lyejme fytyren dhe qafen, kjo nuk ka nevoje per masazh mjafton te shperndahet mire ne lekure. Mbajeni per 20-30 minuta. Shpelajeni me uje te ftohte. Pas kesaj beni nja masazh te lehte me kremin hidratues ose me vaj natyral. Nese e beni vazhdimisht kete maske do te keni ndryshim fantastik. Shijojeni ! 

No comments:

Post a Comment