Thursday, May 24, 2012

Maske me Konjak

Relakson, qeteson dhe Rinon lekuren e fytyres.

Per kete na duhen: 
1 filxhan kos 
1 luge gjelle mjalte
2 luge çaji me leng limoni
2 luge gjelle me konjak

Para se te bejme nje maske qe permban kos, gjithmone fytyra duhet lare mire me sapun. Perziejini mire te gjithe perberesit dhe aplikojeni ne fytyre. Merni nje pozicion relaksi, mbajini kembet lart te mbeshtetura tek muri. Qendroni ashtu derisa maska te thahet, pastaj shpelajeni me uje te vaket. Do te befasoheni kur te shihni rezultatin. Provojeni!

No comments:

Post a Comment