Friday, May 25, 2012

Maske me çokollate per fytyren

Per kete na duhen:

2 katrore çokollate te zeze 
2/3 filxhan çaji
kripe deti
3 luge sheqer te kuq
1 pikë vaj esencial të preferuar
Treteni çokollaten ne nje ene.
Perzieni kripen, sheqerin, qumeshtin, pastaj shtoni çokollaten e tretur. Lereni te ftohet, por jo derisa te ngrije. Aplikojeni ne fytyre dhe mbajeni derisa te ngrije. Qednroni shtrire dhe relaksoni qe maska te veproje mire. Shpelajeni me uje te vaket pastaj te ftohte. Pas kesaj mund te aplikoni nje vaj ose kremi hidratues.

Shijojeni!


No comments:

Post a Comment