Sunday, May 20, 2012

Banje Aromatike dhe Tonifikuese

Ne 2 litra uje, zieni per 30 minuta keto bime: 


200  gr trumzë
300  gr rozmarine
250  gr livando
200  gr rigon
10 karafila te thate
5 arra moskat 


Pasi te kene zier, e kullojme dhe e hedhim ne ujin e vaskes i cili duhet te jete mesatarisht i ngrohte.Kjo banje aromatike, sherben per te shtendosur nervat, dhe per te tonifikuar lekuren e trupit. Per te pasur gjithmone efekte te mira, duhet aplikuar vazhdimisht. Shijojeni!

1 comment: