Sunday, May 27, 2012

Banje me bime aromatike dhe tonifikuese

Banjë relaksuese dhe tonifikuese200 gr trumzë (bime)2 litra uje
300 gr rozmarine (bime)
250 gr Livando 

200 gr rigon
10 karafila te thate (gatimi)

5 arre moskat te grira holle

I zieni ne 2 litra uje per gjysem ore, e filtron dhe kete uje e hedh ne vasken ku do te besh banje.

Sherben si Tonik dhe Aromatik.
No comments:

Post a Comment